Żyj zgodnie ze swoim DNA

Co to jest Żyj zgodnie ze swoim DNA?

Kupując jakiekolwiek urządzenie otrzymujesz do niego instrukcję obsługi. Do najbardziej skomplikowanego mechanizmu jakim jest ludzki organizm nie było do tej pory takiej instrukcji. Jednak dzięki niesamowitemu rozwojowi genetyki możliwe jest w tej chwili odkodowanie własnego DNA i bliższe poznanie swojego organizmu. Nasze nawyki, zachowania, predyspozycje czy wrażliwość na różne substancje zostały zapisane w genotypie. Poznając go możemy świadomie kierować własnym życiem: dbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Badania genetyczne dają nam dziś niemal nieograniczone możliwości. Dzięki nim możemy zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia śmiertelnej choroby, sprawdzić reakcję organizmu na leki, a nawet dowiedzieć się, czy posiadamy gen odpowiedzialny za otyłość. Wystarczy przeprowadzić test genetyczny. Taki test robi się raz w życiu, a jego wyniki podpowiedzą nam jak długo i mądrze żyć ciesząc się dobrym zdrowiem.

W czym pomoże Ci Żyj zgodnie ze swoim DNA?

Każdy człowiek ma inne predyspozycje i odmienną podatność na występowanie określonych chorób, tolerancję na leki, alkohol, wysiłek fizyczny, metabolizm cukru czy tłuszczów. Dzięki stosowanym współcześnie badaniom genetycznym, polegającym na analizie naszego kodu DNA, naukowcy są w stanie przewidzieć wiele problemów zdrowotnych, z którymi może borykać się nasz organizm i zapobiec im zawczasu. Wystarczy przebadać małą próbkę śliny, by rozszyfrować nasz genetyczny kod sterujący naszym życiem. Testy takie pozwalają na odkrycie istniejących mutacji genów zanim jeszcze będą one aktywne i ujawnią się w postaci objawów chorobowych. Dzięki temu możemy podjąć odpowiednie kroki profilaktyczne zapobiegające pojawieniu się pierwszych oznak schorzeń. Testy DNA mogą dostarczyć także wielu informacji przydatnych nam na co dzień, związanych ze stylem życia, zwyczajami, nawykami i predyspozycjami, o których często nie mamy pojęcia.

Wiedza zdobyta dzięki przeprowadzeniu badania pozwala pacjentowi żyć zgodnie ze wskazówkami zawartymi w indywidualnym genotypie. Dokładność testów to aż 99,67 proc. Opracowując wynik testów korzystamy z najnowszych osiągnięć amerykańskich, szwajcarskich oraz polskich specjalistów z dziedziny genetyki.

Odkodowując swoje DNA poznajesz unikatową instrukcję obsługi samego siebie. Żyj zdrowo w zgodzie ze swoim organizmem!

Jak wygląda udział w Żyj zgodnie ze swoim DNA?

Obejrzyj zwiastun o teście FIT i poznaj swoje indywidualne predyspozycje zdrowotne, dietetyczne i ćwiczeniowe!Wykonywane testy w ramach programu Żyj zgodnie ze swoim DNA?

  • Test Kardio

   Badanie genetyczne pozwalające na określenie indywidualnych predyspozycji m.in. do zawału mięśnia sercowego, choroby tętnic obwodowych, migotania przedsionków, nadciśnienia. Dodatkowo sprawdza indywidualną wrażliwość na leki typu statyny, klopidrogel, metoprolol, warfarynę, itp. Zgodnie ze wskazaniami FDA każdy pacjent przed zażyciem np. warfaryny lub statyn powinien zostać poddany badaniu genetycznemu. Zapis taki jest obowiązkowy na ulotkach dotyczących leku. W Polsce są to jeszcze bardzo rzadkie praktyki, które powinny stać się standardem w leczeniu pacjentów z problemami kardiologicznymi i nie tylko.

  • Test Fit

   Każdy człowiek jest inny. Każdy powinien inaczej się odżywiać, ćwiczyć, stosować różne witaminy, prowadzić inny styl życia…. Twój obecny stan zdrowia to pochodna stosowanych przez Ciebie zabiegów zdrowotnych, które są wynikiem Twoich doświadczeń, prób, błędów i intuicji. Niezależnie od Twojego samopoczucia, informacja, którą otrzymasz dzięki naszemu testowi wykluczy dotychczasową przypadkowość z Twojego życia. Poparte naukowymi badaniami wyniki testu FIT, umożliwią Tobie podążanie w odpowiednim kierunku zgodnie z Twoimi wrodzonymi predyspozycjami. Starasz się żyć zdrowo, uprawiasz sporty, stosujesz diety, jesz witaminy. Jednak poruszasz się po omacku. Dzięki zrozumieniu powiązań i relacji między Twoją dietą, wagą, ćwiczeniami, a funkcjonowaniem Twojego organizmu będziesz wiedział jak lepiej i zdrowiej żyć.

  • Test Cellulit

   Dzięki naszemu testowi dowiesz się jaki stopień cellulitu może się u Ciebie rozwinąć, z jakim cellulitem będziesz musiała żyć jeżeli nie zaczniesz mądrze z nim walczyć. Umiarkowany lub ciężki cellulit jest zwykle bardzo nieestetyczny i z tego względu jest przyczyną skrępowania oraz ogólnie złego samopoczucia u kobiet. Atakuje zarówno kobiety szczupłe jak i otyłe charakterystycznym wyglądem skórki pomarańczowej. Zazwyczaj występuje na udach, biodrach i pośladkach. Dotychczasowe terapie miały szansę być skuteczne w jego ograniczaniu i neutralizowaniu. Dzięki naszemu testowi szansę zamieniamy na pewność. Zrób test i pokaż jego wynik swojemu dermatologowi, kosmetyczce, dietetykowi, trenerowi! Wspólnie sprawimy że Twoja skóra otrzyma właściwą terapię.

  • Test Łysienie Androgenowe i Wrażliwość na finasteryd

   Test pozwala na określenie ryzyka utraty włosów w wyniku łysienia androgenowego. Uzupełniony o Test Wrażliwość na Finasteryd umożliwia sprawdzenie skuteczności stosowania leku w terapii przeciw dolegliwości. Piękne włosy są ozdobą każdej kobiety. Dlatego ich nadmierna utrata powoduje spadek samooceny i wpływa negatywnie na samopoczucie. Utożsamianie łysienia z typowo męską przypadłością powoduje niską świadomość problemu wśród pań. Tymczasem może ono dotyczyć nawet co drugiej kobiety przed 60 rokiem życia. Nadmierna utrata włosów to problem, który dotyczy także co drugiego mężczyzny przed 50 rokiem życia. Szczególnie w młodym wieku znacznie obniża samoocenę i negatywnie wpływa na samopoczucie. Aby skutecznie walczyć z łysieniem koniecznie jest jak najwcześniejsze poznanie jego przyczyny. Pozwoli to na wybór skutecznej metody leczenia.

  • Test Opryszczka genitalna

   Test pozwala ocenić ryzyko występowania wielokrotnych wykwitów choroby. Opryszczka genitalna jest powszechną chorobą, przenoszoną drogą płciową, spowodowaną wirusem opryszczki pospolitej (HSV). Raz zarażony nim pacjent będzie musiał niestety zmagać się z dolegliwościami do końca życia. Wykwity tego wirusa mogą występować spontanicznie, w dowolnym momencie. Częste nawroty choroby, na które narażona jest więcej niż co trzecia zakażona osoba są zarówno stresujące, jak i bolesne. Jednak istnieją sposoby, aby wspomóc organizm w utrzymaniu wirusa w stanie hibernacji. Odpowiednio dobrana terapia pozwoli na kontrolowanie przebiegu choroby i ograniczenie jej nawrotów.

  • Test Łuszczycowe Zapalanie Stawów

   Test bada brak obecności lub obecność specyficznej wariacji w genie odpowiedzi immunologicznej MICA, znajdującego się w chromosomie 6. Wariant zwany MICA-A9 znajduje się u średnio 60% pacjentów cierpiących na ŁZS. Związek MICA-A9 z ŁZS został potwierdzony w 4 przeprowadzonych i opublikowanych badaniach naukowych dokonanych na 900 pacjentach różnych populacji etnicznych. Osoby, które uzyskają wynik pozytywny na obecność wariantu MICA-A9 mają średnio 60% – 80% szans na rozwinięcie się u nich ŁZS. Osoby, które uzyskają wynik negatywny na obecność wariantu MICA-A9 mają średnio 70% szans na nie rozwinięcie się u nich ŁZS.

  • Test Predyspozycje do Nowotworów

   Statystyki dotyczące nowotworów w Polsce: co czwarta osoba w Polsce zachoruje na jakiś typ nowotworu (źródło – Statystyki Polska Unia Onkologii); tylko co piąty pacjent trafia do onkologa w początkowym stadium choroby (źródło – dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii); rocznie rak zabija dwa miasta wielkości Gdańska ( źródło – „Lancet”). Test Predyspozycje do nowotworów dostarczy Ci szeroką wiedzę na temat Twoich indywidualnych predyspozycji do sześciu najczęściej występujących nowotworów: Rak piersi (dla kobiet), Rak jelita grubego, Przewlekła białaczka limfatyczna, Rak płuc, Czerniak, Rak prostaty (dla mężczyzn). Wykonanie tego testu da Ci szansę na szybsze i częstsze przeprowadzenie ukierunkowanych badań i konsultacji z lekarzami specjalistami.

  • Test Celiakia

   Jeśli zaobserwowałeś u siebie zaburzenia układu trawiennego, nasilające się po spożyciu glutenu, wykonaj raz w życiu TEST CELIAKI i: dowiedz się jakie jest Twoje genetyczne ryzyko Celiakii, dostosuj swoją dietę pod kontem eliminacji spożycia glutenu, zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo CELIKIA to choroba trzewna, która niszczy jelito cienkie i zaburza wchłanianie składników odżywczych z pożywienia. Jest to choroba o silnym podłożu genetycznym. Osoby, które chorują na Celiakię nie tolerują glutenu- białka pszenicy, żyta i jęczmienia. W momencie kiedy osoba z Celiakią spożywa lub korzysta z produktów zawierających gluten, ich układ odpornościowy reaguje uszkodzeniem lub zniszczeniem kosmków jelitowych, odpowiedzialnych za wchłanianie substancji odżywczych z pokarmu do krwioobiegu. W efekcie dochodzi do niedożywienia organizmu, co prowadzi do wystąpienia różnorodnych objawów. Nieleczona celiakia może doprowadzić do ciężkich stanów chorobowych, takich jak niedobory witamin i składników mineralnych, niedożywienie, anemia czy nawet do raka jelita cienkiego.

  • Test Wrażliwość na Warfarynę

   Test Wrażliwość na Warfarynę pomaga w doborze właściwej dawki leku, ograniczając ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jego stosowania i zwiększając efektywność terapii.
   Test bada genetycznie uwarunkowaną odpowiedź organizmu na terapię warfaryną. Dostarcza informacji na temat wariantów sekwencji DNA zlokalizowanych w obrębie dwóch genów: CYP2C9 oraz VKROC1. W świetle ostatnich badań to właśnie te poliforyzmy mają największe znaczenie w przypadku kształtowania reakcji na leczenie warfaryną. Podstawowym enzymem uczestniczącym w metabolizmie, a następnie inaktywacji S-warfaryny jest izoenzym cytochromu P450 2C9 (CYP2C9). Warianty sekwencji genu CYP2C9 (CYP2C9*2 oraz CYP2C9*3) powodują syntezę enzymu o zmniejszonej aktywności lub nieaktywnego. Z kolei reduktaza epoksydu witaminy K (VKOR) jest celem działania warfaryny. Wariant sekwencji promotora genu VKORC1, (c.-1639G>) zmniejsza ekspresję tego genu, a tym samym ilość enzymu VKOR i prowadzi do zwiększenia wrażliwości na warfarynę. Warfaryna to jeden z najpopularniejszych leków przeciwzakrzepowych. Na skuteczność i bezpieczeństwo jej stosowania wpływa indywidualna wrażliwość organizmu na leczenie tym środkiem, która z kolei uzależniona jest od genotypu pacjenta.

  • Test Wrażliwość na Klopidogrel

   Klopidogrel to jeden z najpopularniejszych leków o działaniu antyagregacyjnym, czyli osłabiającym zdolność płytek krwi (trombocytów) do tworzenia skrzeplin. Na skuteczność i bezpieczeństwo jego stosowania wpływa indywidualna wrażliwość organizmu na leczenie tym środkiem, która z kolei uzależniona jest od genotypu Pacjenta. Test Wrażliwość na Klopidogrel bada genetycznie uwarunkowaną odpowiedź organizmu na terapię klopidogrelem. Dostarcza informacji na temat wariantów zlokalizowanych w obrębie genu CYP2C19, odpowiedzialnego za kodowanie enzymu cytochromu P450 C219, który bierze udział w dwuetapowej reakcji metabolizmu klopidogrelu. Jego wpływ na utlenianie klopidogrelu, w pierwszym etapie reakcji wynosi 45%, natomiast w drugim etapie 20%. Warianty genu CYPC19, związane z obniżoną funkcją enzymu P450 C219 mogą zmniejszyć zdolność do metabolizowania klopidogrelu i wpłynąć na wzrost ryzyka nagłych zdarzeń kardiologicznych u pacjentów. Biorąc pod uwagę szczególne znaczenie skutecznego leczenia przeciwpłytkowego dla zdrowia i życia pacjenta, optymalnym rozwiązaniem byłoby stosowanie testu Wrażliwość na Klopidogrel u każdego chorego otrzymującego klopidogrel, a zwłaszcza u tych, u których dochodzi do zakrzepicy w stencie w okresie leczenia klopidogrelem, szczególnie w skojarzeniu z wynikiem badania agregacji płytek krwi (np. przy pomocy prostego przyłóżkowego testu VerifyNow).

Gotowy na trwałą zmianę i zdrowsze życie?

Skontaktuj się z nami!